|
Malaika
|
 |
« Svar #15 på: 08-09-2007, 21:18:04 » |
|
Kjære Gro , Dette var utrolig sterkt og inspirerende. Takk for at du deler dette . Du er bare så vakker  Stor klem i kjærlighet Kristin
|
|
|
|
|
Loggført
|
Tji hi
|
|
|
|
Masha
Gjest
|
 |
« Svar #16 på: 08-09-2007, 21:32:50 » |
|
"The Killer Tomatoes" - den må jeg se! Spent på hvordan Peter Jacksons skumle tomater fortoner seg......  -tomatjuice Nå har jeg vært i kjelleren der alle Video-kassettene står pent på rekke og rad, deriblant denne. Det er en komedie fra 1978, altså en veldig tidlig Jackson, et cinematisk gullkorn. Hvis det skulle vise seg vanskelig å få tak i filmen, kan jeg gjerne sende den via posten... Den korrekte tittelen er forresten "The Attack of The Killer Tomatoes".
|
|
|
|
« Siste redigering: 08-09-2007, 21:34:27 av susy guts »
|
Loggført
|
|
|
|
|
Gåååja
|
 |
« Svar #17 på: 10-09-2007, 08:02:16 » |
|
Din beretning gjenspeiler noe jeg opplever i yrket mitt. For meg kan det være tøfft å stå mellom en som opplever noe jeg kan forstå og samfunnet som ikke vil eller ikke kan forstå.
En av klientene sa en gang til meg om fastlegen sin " . . . min normale lege . . " Jeg spurte "Så er jeg gal?" "Hmm, . . . .ja" sa han. Jeg likte diagnosen veldig godt!!
Les også i "den levende kunnskap" av Jens Ivar Nergård om smerteerfaringens dynamiske kraft og kallelsen (S. 189).
Lykke videre på den crazy veien Gåååja
|
|
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
|
Liljee
|
 |
« Svar #18 på: 10-09-2007, 11:35:09 » |
|
Crazy sjaman Gro! Dette er noe av det beste jeg har lest!!!
|
|
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
|
katharsis
Gjest
|
 |
« Svar #19 på: 10-09-2007, 12:33:02 » |
|
Takk så mye til dere alle igjen - og takk for mail og pm`er jeg har fått!
Det har inspirert til en svært så fruktbar prosess. Tror jammen jeg vil slenge innom psykiatrien en tur sånn i all vennskaplighet for å slå av en prat eller fem, når jeg har funnet tilstrekkelig med mot og de ordene som føles riktige. Jeg har en åpen invitasjon.
Susy guts - pm er på vei!!
Gåjaa, jeg har møtt mange som deg, som sitter mellom barken og veden. Med et engasjement som bringer en i kontakt med og blir en del av et system med verdier og et mennesesyn som strider mot ens egen overbevisning. Jeg ser at det koster å være tro mot sitt engasjement da. Og all respekt for dem, og deg, som ikke lar prinsippene vinne, men går runde på runde med dem og seg selv. Det er dem, og deg, som gjør den uvurderlig jobben. Erfaringsmessig er det da psykiatrien fungerer på sitt beste, tenker jeg. Når det ikke først og fremst er psykiatere og pleiere man møter, men mennesker.
og ja, merkelig nok kan man da bli oppfattet som gal evt eksentrisk. Gratulerer med din diagnose!!
Og takk for lesetipset!
|
|
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
|
|
|
katharsis
Gjest
|
 |
« Svar #21 på: 15-09-2007, 11:42:24 » |
|
Takk så mye for informative linker, Passopp.
|
|
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
|
arkadia
|
 |
« Svar #22 på: 15-09-2007, 12:20:40 » |
|
Takk skal du ha,det var sterk lesing! Det er egentlig ganske utrolig hvor mange av oss som må gjennom en sånn tøff prosess før vi "hører". Godt å se at du kom ut på den andre siden med stor innsikt  Stor klemz fra meg
|
|
|
|
|
Loggført
|
Må din ånd alltid være fri til å danse som vinden og omfavne livet. Også i motbakker vokser det blomster!
|
|
|
|
brukernavn
|
 |
« Svar #23 på: 16-09-2007, 18:36:06 » |
|
--
|
|
|
|
« Siste redigering: 25-10-2007, 08:57:35 av brukernavn »
|
Loggført
|
"Vi er åndelige vesener som er i ferd med å ha en menneskelig opplevelse."
Teilhard de Chardin, oversatt av Tilda
|
|
|
Gro
Fersking
Utlogget
Innlegg: 15
|
 |
« Svar #24 på: 19-09-2007, 09:13:43 » |
|
En stor takk til Gro H fra Gro M  Takk for at du deler dette. Fantastisk bra skrevet! Hilsen Gro
|
|
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
|
Kira
Gjest
|
 |
« Svar #25 på: 19-09-2007, 17:38:10 » |
|
Kan bare slutte meg til alle de andre her og nikke anerkjennende. En sterk historie skrevet på en utrolig fengslende måte. Takk skal du ha, gro H.
|
|
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Mystique
Fersking
Utlogget
Innlegg: 3
|
 |
« Svar #26 på: 21-09-2007, 19:43:57 » |
|
Jeg slutter meg også til de andre her. Utrolig flott og sterk historie! Og flott formidlet 
|
|
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Dag
Fersking
Utlogget
Innlegg: 47
|
 |
« Svar #27 på: 22-09-2007, 16:24:29 » |
|
Kjenner igjen det der. Flott.
|
|
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
månestråle
Livskunstner
Erfaren
 
Utlogget
Innlegg: 223
SURRILAMA FOR EN UTSIKT
|
 |
« Svar #28 på: 11-11-2007, 13:39:15 » |
|
|
|
|
|
|
Loggført
|
Merkelie menneska Fortsætt å lys.. skinn som de stjernan dåkker e
|
|
|
|
marihøna
|
 |
« Svar #29 på: 11-11-2007, 14:10:31 » |
|
 jeg bøyer nakken og takker at du skrev det ned og jeg fikk lese det, takk.... marihøna så sitt her med mange tanker ( nå skjønner jeg noe)
|
|
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
|